ЗДО №3, "Сонечко", Хмільник
Хмільник, Вінницька область

Надання допомоги потерпілим на льоду.

НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОТЕРПІЛИМ

НА ЛЬОДУ

 

Надання допомоги людині, яка провалилася під лід, - надзвичайно небезпечне заняття, потребує зібраності на виваженості у діях.

Щоб допомогти терплячому лихо і не потерпіти самому, дотримуйтесь наступних правил:

  1. Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання допомоги впоратись самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано й обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.
  2. Протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну клюшку або киньте вірьовку, зв’язані паски тощо. Якщо вам все-таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе вірьовку чи пасок. Добре, якщо ви одягнете рятувальний жилет.
  3. Будьте якомога далі від ополонки (краю крижини), протягніть потерпілому чи киньте рятувальний засіб. Якщо вірьовка чи трос закріплені на березі і не вистачає довжини, то міцно тримаючись за кінець вірьовки однією рукою, протягніть потерпілому другу руку.

         4. Витягаючи потерпілого, попросіть його працювати ногами -  так буде легше витягнути його з ополонки. Коли ви його витягли, не  дозволяйте йому підійматись на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.

       5. Після того, як витягнете потерпілого на берег у безпечне місце, викличте “швидку медичну допомогу”, надайте йому першу медичну допомогу.

 

 

Логін: *

Пароль: *